Neďaleko našej obce sa nachádza geografický stred Slovenska – Ľubietovský Hrb (1 255 m n. m.). Stredová poloha Hrbu je vypočítaná pomocou geometrických priesečníkov. Táto metóda je mnohými vedcami spochybňovaná, no nikto neprišiel s lepšou alternatívou a iný bod na Slovensku sa titulom „geografický stred Slovenska“ pýšiť nemôže.
Hrb leží na bode so súradnicami 48°40’ s. z. š. a 19°32’ v. z. d. Nech už ktokoľvek spochybňuje stredovú polohu Hrbu, musí uznať jedno – tento kopec je pre podobné označenie ako stvorený. Vrchol Hrbu tvorí impozantné, miestami až 40 metrov vysoké skalné bralo, spadajúce kolmou stenou na sever a západ. Rovnako výhľad, ktorý sa z vrcholu otvára (s výnimkou juhu) na všetky svetové strany, uchváti hádam každého. Okrem bezprostredného malebného okolia lúk, hlbokých lesov a horských dediniek je z neho vynikajúci výhľad na celý hrebeň Nízkych Tatier od Prašivej až po Kráľovu hoľu. Za dobrej viditeľnosti možno zazrieť cez nízkotatranský hrebeň aj najvyššie štíty Vysokých Tatier. Smerom na západ a severozápad dominujú pohľadu vrcholy Veľkej Fatry, Kremnických vrchov a Vtáčnika, na východ zasa rudohorské diaľavy.
Okrem toho, Slovensko má aj svoj geometrický stred, ktorým je kóta Hájny grúň (1 207,7 m n. m.) v geomorfologickom celku Poľana, v pramennej oblasti potoka Hučava, Hronček a Hutná. Tento bod sa teda tiež nachádza neďaleko od našej obce – v centrálnej časti Poľany v podcelku Vysoká Poľana medzi Sedlom Jasenová (1 103,5 m n. m.) a Veprom (1 277,2 m n. m.). Konvenčne je považovaný za geometrický stred štátneho územia Slovenska a za ťažisko kartografickej plochy.
Ak by Vás to zaujímalo, na Slovensku máme údajne aj geografický stred Európy, ktorý leží pri Kostole svätého Jána Krstiteľa v obci Krahule neďaleko od Kremnice. Tento stred je často spochybňovaný – Slovensko má jasne dané hranice, no pri Európe to už vonkoncom také jasné nie je. Niektorí do Európy zarátavajú aj Turecko – iní nie, niektorí rátajú plochu Európy aj s ostrovmi – iní nie. Určite by sme mohli o strede Európy dlho polemizovať a hádať sa kde skutočne leží. Takýto stred Európy má Česká republika, Rakúsko, Estónsko, Bielorusko si určilo hneď tri stredy Európy. Faktom zostáva, že všeobecne najprijateľnejší geografický stred Európy určili v roku 1989 renomovaní francúzski vedci z Národného geografického inštitútu a podľa ich výpočtov leží na vrchu Bernotai v Litve. Tento bod bol zapísaný aj do Guinnessovej knihy rekordov a vzniklo okolo neho Múzeum stredu Európy.